Współczesna łazienka zazwyczaj jest minimalistyczna. W tym przypadku mniej znaczy więcej a wnętrze jest oszczędne i często wręcz surowe. Nie ma tu miejsca na chaos i zbyt dużą ilość dodatków. Stonowane kolory, proste formy i oszczędność aranżacyjna, to to co jest wyznacznikiem nowoczesnych, minimalistycznych  łazienek.

białe meble łazienkowe

Przede wszystkim funkcjonalność!

We współczesnych wnętrzach ważny jest nie tylko design i estetyka, ale i przede wszystkim funkcjonalność. W takim wnętrzu nie ma rzeczy zbędnych. Wszystko jest po coś i ma swoje określone przeznaczenie. Wszystkie kosmetyki, środki chemiczne powinny być schowane. Dlatego to właśnie w minimalistycznych wnętrzach tak ważną rolę odgrywają meble.

Oczywiście ilość mebli uzależniona jest od wielkości łazienki. Nie ma jednak tak małej łazienki, by nie było w niej miejsca chociażby na szafkę pod umywalkę. Skoro jest miejsce na samą umywalkę, to i będzie na szafkę pod nią. Nawet najmniejsza szafka daje nam miejsce na schowanie tych elementów, które nie powinny znajdować się na widoku. Oczywiście jeśli tylko mamy taką możliwość warto jest pokusić się o wstawienie szafek większych rozmiarów lub zamontowanie dodatkowych wiszących lub słupków.

Meble w minimalistycznej łazience nie powinny być dodatkowo zdobione. Najlepiej, jeśli pozbawione zostaną uchwytów i otwierają się i zamykają przy pomocy systemu samodomykającego lub przez system typu „PUSH”. Oczywiście korzystniej wyglądają meble na wysoki połysk. Sprawdzą się one szczególnie w małych łazienkach. Połysk będzie miał wpływ na odbijanie światła i tym samym wpływ na optyczne powiększenie wnętrza.

Więcej informacji o meblach łazienkowych – https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5

Podtynkowe baterie i stelaże

Minimalistyczna łazienka, to taka, w której nie ma zbyt dużo elementów zewnętrznych. Tak naprawdę czym więcej elementów jest schowanych w ścianę tym lepiej. W takich wnętrzach często jedyną ozdobą są baterie. Można oczywiście wybrać takie, które mają nowoczesną formę, lub wręcz takie, które będą jeszcze bardziej wpisywały się w minimalistyczny charakter – czyli zamontować je podtynkowo.

Baterie takie pomimo często trudniejszego montażu są bardziej komfortowe podczas  codziennego użytkowania. Przede wszystkim samo utrzymanie ich w czystości jest bezproblemowe. Mało elementów zewnętrznych oznacza mniej elementów, które trzeba czyścić!

Zastanawiając się nad zakupem standardowego kompaktu czy też może podwieszanej miski WC – odpowiedz jest prosta! Powinna być to podwieszana miska, która będzie zamontowana na stelażu umieszczonym w ścianie. Dzięki temu spłuczka pozostanie niewidoczna. A elementami zewnętrznymi pozostanie miska WC oraz przycisk, który także może być jednym z niewielu elementów dekoracyjnych. Koszt zestawów WC podtynkowych zazwyczaj porównywalny jest z zakupem kompaktu. Wraz z popularnością tych produktów cena za nie, także zmniejszyła się.