Współczesną łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Chociaż dostępne są różne materiały, kolorystyka, czy struktury, to i tak wciąż najczęściej w domach Polaków spotkać możemy się z  klasyczną, białą łazienką. Podpowiadamy dlaczego biel wciąż króluje w przestrzeniach łazienkowych i na co zwrócić uwagę wybierając białe elementy wyposażenia.

Biel – idealna dla małej łazienki?

Od wielu lat znana jest zasada dotycząca optycznego powiększenia wnętrza. Im mniejsze pomieszczenie, tym powinno być jaśniejsze. Dzięki temu, nawet łazienka o niewielkich rozmiarach będzie wyglądała na większą. Dodatkowo w najmniejszych łazienkach warto jest postawić na elementy połyskujące. To właśnie one dodatkowo wpłyną na powiększenie wnętrza. Oczywiście w małych łazienkach istotne jest też odpowiednie oświetlenie oraz dobór lustra.

biała łazienka

Czym większe tym lepsze. Samo lustro nie powinno posiadać obramowań. Może znajdować się tradycyjnie nad umywalką, lub w narożniku. Jeśli zdecydujemy się na opcje narożnikową – można pokusić się o zawieszenie fototapety, która spotęguje efekt głębi. Fototapetę należy zabezpieczyć przed negatywnym działaniem wilgoci.

Biel jest barwą, która jak żadna inna kojarzona jest z higieną czy wręcz sterylnością. W łazienka ze względu na czynności, jakie się w niej wykonuje powinna być właśnie miejscem kojarzonym z czystością i najwyższą higieną.

Tak naprawdę praktycznie wszystkie elementy łazienkowego wyposażenia mogą być białe. Dotyczy to mebli, ceramiki sanitarnej czy płytek. Można jednak tą jasną przestrzeń przełamać kontrastującymi elementami. Idealnie będą współgrały czarne, matowe dodatki czy baterie łazienkowe. Współcześnie już praktycznie wszyscy producenci armatury posiadają w swojej ofercie czarne baterie.

Wybierając te właściwe należy jednak zwrócić uwagę na to w jaki sposób barwa została nałożona. Jest to niezwykle ważne, bo tylko pokrycie zewnętrzne nie jest gwarantem długotrwałego jej użytkowania.

Więcej inspiracji łazienkowych znajdziesz na stronie: www.lazienkiabc.pl