Łazienka jest pomieszczeniem, które składa się z kilku obowiązkowych elementów. Jednymi z tych, bez których ciężko jest mówić o funkcjonalności tego miejsca są baterie umywalkowe. To właśnie one użytkowane są najczęściej i są detalami na które zwracamy uwagę zaraz po wejściu do łazienki. Takie, które są idealne są więc połączeniem ciekawej estetyki a także funkcjonalności.

Nie zawsze należymy do szczęśliwców, którzy posiadają duże i przestronne łazienki. Często jest tak, że musimy dokładnie gospodarować każdym centymetrem przestrzeni. Podpowiadamy jaką baterią dobrać do małej umywalki, by spełniała swoje funkcje!

bateria umywalkowa

Jaką baterię wybrać do małej umywalki?

Uznaje się, że jeśli umywalka jest większa od rozpostartej dłoni, to będzie można z niej skorzystać w sposób normalny. Wielkość jej nie jest jak wynika aż tak bardzo istotna. Inaczej jest, jeśli chodzi o baterię, to bowiem od niej będzie zależało to, czy woda nie będzie się rozpryskiwała i wydostawać poza umywalkę.

Należy więc dokładnie przemyśleć jej wybór! Jeśli posiadamy umywalkę typu misa, która jest stawiana na blacie, należy sprawdzić czy posiadamy model. Który ma otwór na baterię, czy mamy taką która go nie posiada. W przypadku, gdy umywalka posiada otwór montuje się w nim baterię umywalkową – zazwyczaj sztorcową. Ten sam model może być zamontowany także wtedy, gdy ma być ona umieszczona w blacie.

Oczywiście istotna w tym przypadku jest odległość. Powinna ona wynosić mniej więcej 15 cm. Bateriami, które można idealnie dopasować do małej umywalki są baterie sensoryczne. To właśnie one są najbardziej subtelne – pozbawione kurków i uchwytów. Zazwyczaj posiadają nowoczesną, nieprzytłaczającą formę. Być może modele te kosztują więcej od standardowych, to jednak zakup ich jest opłacalny.

Modele te należą do najbardziej oszczędnych – jest to więc zakup, który w szybkim czasie zwraca się w postaci niższych rachunków za wodę. Modelem, który jest dedykowany małym umywalkom, jest bateria kaskadowa, w której strumień wody spływa niczym w wodospadzie. Woda inaczej wypływa i tym samym ryzyko związane z rozpryskiwaniem się jej jest znikome.

Więcej informacji o bateriach umywalkowych – https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11